Jak zaoszczędzić na kosztach ogrzewania warsztatu samochodowego w sezonie grzewczym?

Ogromne podwyżki cen energii elektrycznej i węgla opałowego dotykają przedsiębiorców prowadzących serwisy i warsztaty naprawy pojazdów

Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków związanych z rosnącymi kosztami ogrzewania garażu w sezonie jesienno-zimowym jest wyposażenie obiektu w odciąg spalin samochodowych

W jaki sposób wyciągi spalin samochodowych obniżają koszty energii przeznaczone na ogrzewanie warsztatu samochodowego jesienią i zimą?

Warsztaty i serwisy samochodowe bez odpowiedniej wentylacji “radzą” sobie ze spalinami w niebezpieczny dla zdrowia pracowników sposób: wywołując przeciąg przez otwarte okna i bramę wjazdową. Ta metoda jest szczególnie popularna w ciepłe miesiące roku, jednak, gdy temperatura na zewnątrz spada, nawet chwilowe otwarcie bramy w celu wywietrzenia spalin samochodowych z hali, podnosi koszty ponownego ogrzewania warsztatu. Stosowanie wyciągu spalin za każdym razem, gdy silnik pojazdu jest włączony sprawia, że okna, drzwi i brama wjazdowa mogą być zamknięte. Nie trzeba już wietrzyć pomieszczeń warsztatu, ponieważ wszystkie spaliny są odprowadzane bezpośrednio z rury wydechowej pojazdu przez wyciąg spalin. W ten sposób zachowasz stałą temperaturę wewnątrz warsztatu, ponieważ ciepło nie ucieknie przez otwarte okna czy bramę, co korzystnie wpłynie na koszty związane z ogrzewaniem.

A te szybują wysoko. Według doniesień prasowych koszty energii elektrycznej w ciągu roku wzrosły blisko 280 procent, w przypadku węgla opałowego wzrost cen jest na poziomie 300% w analogicznym okresie czasu.

Jeśli usuwasz spaliny samochodowe „na przeciąg”, ale chcesz płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie pomieszczeń warsztatowych, to zadzwoń 32 263 33 88 lub napisz info@norfi.pl. Pomożemy dobrać odpowiedni wyciąg spalin, który zmniejszy Twoje koszty ogrzewania warsztatu samochodowego.

Najpopularniejsze produkty, z którymi zmniejszysz koszty ogrzewania