Stacje obsługi autobusów

Odciągi spalin do stanowisk w hali obsługi codziennej i technicznej

Efektywna praca w środowisku pozbawionym spalin autobusowych

Autobusy wyposażone w silniki wysokoprężne emitują spaliny zawierające szkodliwe dla zdrowia człowieka związki chemiczne  

Urządzenia NORFI usuwają spaliny autobusowe zapewniając bezpieczną pracę w każdym pomieszczeniu, gdzie jest dostęp do wyciągu spalin. Każda branża charakteryzuje się określoną specyfiką, nie inaczej w przypadku stacji obsługi autobusów. Dla tego typu obiektów opracowaliśmy trzy rozwiązania techniczne w pełni pokrywające zapotrzebowanie na odciągi spalin z autobusów. 

REKOMENDUJEMY

Automatyczny system zsynchronizowany z trybem pracy w hali obsługi codziennej

Automatyczny system wyciągu spalin oparty o komponenty znane z ALU 150 zmniejsza ilość manualnych czynności obsługowych odciągu spalin wykonywanych przez pracownika. W ten sposób pracownik może skupić się na tym co w jego pracy jest ważne, a nie na przygotowaniach do podjęcia działania. 

Zobacz jak sprawnie przebiega praca z wyciągiem spalin ALU 150 w stacji obsługi autobusów

Dolny czy górny układ wydechowy? Dla systemu Combi nie ma to znaczenia

Wyciąg spalin w systemie Combi zapewnia transport spalin z wszystkich typów rur wydechowych, w jakie wyposażono autobusy

Ramię systemu Combi jest w pełni regulowane w poziomie i pionie, co pozwala precyzyjnie dopasować ssawkę wyciągową do końcówki wydechu niezależnie od pozycji autobusu. To wyjątkowa cecha rozwiązania NORFI została uzyskana dzięki integracji wózka wyciągowego z kanałem szynowym, po długości, którego porusza się system Combi. Rozwiązanie rekomendowane do stanowisk w hali obsługi technicznej.

Dział Handlowy
+48 32 263 33 88
info@norfi.pl

Zawsze pod ręką, nigdy pod nogami. To bębnowy wyciąg spalin

Płynne rozwijanie i nawijanie węża na bęben pozwala zachować porządek i bezpieczeństwo na stanowisku pracy

Rozwiązania bębnowe NORFI do autobusów są dostępne w dwóch wersjach: z napędem elektrycznym (automatycznym) oraz sprężynowym (manualnym), jednak z doświadczenia wiemy, że operowanie długimi wężami wyciągowymi, w wersji z napędem elektrycznym odbywa się z większą precyzją i łatwością obsługi a przy okazji pozwala na swobodniejszy ruch w obrębie autobusu. Rozwiązanie rekomendowane do stanowisk w hali obsługi technicznej.

Gdzie inni nie mogą, tam NORFI poślą. Ssawki do trudno dostępnych układów wydechowych

Schowane w trudno dostępnych miejscach rury wydechowe wybranych modeli autobusów wymagają zastosowania rozwiązań specjalnych

Do obsługi tego typu wylotów stworzyliśmy teleskopowe ssawki na statywie umożliwiające dodatkową regulację wysokości dostosowanej do pozycji wydechu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnisz precyzyjny odciąg spalin spod rury wydechowej.

Ssawki na statywie do autobusów współpracują z odciągami spalin innych producentów. Rozwiązanie rekomendowane do autobusów z dolnym układem wydechowym (prostym lub bocznym wylotem) oraz webasto. 

Klienci, którzy skorzystali z naszych usług powiedzieli

Firma NORFI Polska sp. z o.o. dostarczyła i zamontowała w Stacji Obsługi Technicznej, stacjonarne wyciągi spalin dla autobusów komunikacji miejskiej. Z uwagi, iż wszystkie prace związane z realizacją zamówienia zostały wykonane terminowo, profesjonalnie i z należytą starannością, jest to firma godna polecenia.
MPK Radom sp. z o.o.