Straż pożarna

Niezawodne i proste w obsłudze systemy wyciągu spalin do pojazdów Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych PSP oraz OSP

Szynowe wyciągi spalin do Straży Pożarnych

Szeroka gama oferowanych urządzeń pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania zarówno dla Państwowych Straży Pożarnych jak i Ochotniczych Straży Pożarnych. Wszystkie szynowe wyciągi spalin NORFI są wyposażone w układ samoczynnego wypięcia się ssawki.

Konstrukcja tych urządzeń pozwala na szybki i bezpieczny wyjazd samochodu strażackiego z garażu, przy wyeliminowaniu szkodliwych spalin z otoczenia. Oprócz niezawodnego odciągu spalin, systemy NORFI umożliwiają bezproblemową i płynną pracę w warunkach, gdy każda sekunda ma znaczenie. 

Sebastian Kowalczyk
+48 533 394 900
straz@norfi.pl

Wyciąg spalin w OSP Ligota Mała

Odwiedziliśmy z kamerą nową strażnicę OSP w Ligocie Małej, gdzie zamontowaliśmy szynowy odsysacz spalin FTS. To nowe rozwiązanie w ofercie NORFI przeznaczone do straży pożarnej. Oprócz konkurencyjnej ceny, FTS charakteryzuje się m.in.:

• elektromagnetyczne mocowanie ssawki
• automatyczne wypięcie ssawki
• do pojazdów z dolnym-bocznym układem wydechowym
• start wentylatora: dzwonek alarmowy
• jeden pojazd na stanowisku

 

Sebastian Kowalczyk
+48 533 394 900
straz@norfi.pl

Zobacz jak działają systemy NORFI do straży pożarnej

Kanały i profile w systemach do straży pożarnych

Szynowe wyciąg spalin do samochodów strażackich bazują w oparciu o kanały szynowe lub profile. W obu przypadkach, wykonane są z aluminium i stanowią sztywną belkę nośną systemu po której porusza się wózek, wąż wyciągowy, ssawka oraz pozostałe elementy wyposażenia danego systemu.

Kanały szynowe i profile występują w każdym z trzech dostępnych wariantów mocowania ssawki do rury wydechowej pojazdu.

Kanał szynowy ALU

Wykonany z aluminium, samouszczelniający się kanał wentylacyjny odprowadzający spaliny z zewnętrznymi szynami stanowiącymi tor jezdny dla wózka wyciągowego.

Kanał szynowy TECHNORAIL

Wykonany z aluminium, samouszczelniający się kanał wentylacyjny odprowadzający spaliny z wewnętrznymi szynami stanowiącymi tor jezdny dla wózka wyciągowego.

Profil jezdny EMS

Wykonany z aluminium, zamknięty profil z prowadnicami do mocowania zawiesi oraz szynami stanowiącymi zarazem tor jezdny dla wózków nośnych i prowadnice dla ślizgów.

Mam pojazd spełniający normę EURO 5, czy nadal potrzebuję odciąg spalin?

Mimo wprowadzenia nowych europejskich norm emisji spalin EURO 5 oraz EURO 6 ograniczających emisję tlenków azotu (NOx), węglowodorów (HC), tlenków węgla (CO) czy cząstek stałych (PM) w spalinach spalinowych, nie oznacza to, że przebywanie w otoczeniu zanieczyszczonym przez spaliny z pojazdów strażackich jest bezpieczne dla zdrowia.

Zgodnie z obowiązującymi zasadami BHP w Polsce, spaliny silnikowe należy odprowadzać poza pomieszczenie garażowe, warsztatowe itp. Rekomendowanym rozwiązaniem służącym do tego celu są odciągi spalin.

Więcej na temat szkodliwości spalin dowiesz się z tego artykułu.

Klienci, którzy skorzystali z naszych usług powiedzieli

Wykonane prace były zrealizowane fachowo i terminowo, dlatego możemy rekomendować firmę NORFI jako bardzo rzetelną i solidną. Ponadto informujemy iż wykonany odciąg spalin w oparciu o automatyczny system wypięcia ssawki od układu wydechowego samochodu jest niezawodny i bardzo trwały.
KP PSP Kłodzko

PSP Jaworzno - zobacz tak działa odciąg spalin TMS