Historia firmy

Dbamy o czyste powietrze w pomieszczeniach zamkniętych już od ponad 40 lat. Poznaj naszą długą i bogatą historię

Każda zmiana zaczyna się od obserwacji

Koniec lat 70. XX wieku. Warsztat samochodowy na południu Niemiec. Lato. Mechanicy testują naprawiane samochody przy otwartych oknach i bramie. Gęsta warstwa dymu bucha z rury wydechowej pojazdów. W pomieszczeniach unosi się charakterystyczny zapach spalin. Mężczyzna, który czeka na swojego Mercedesa przygląda się temu z dystansu, chyba znalazł sposób jak poprawić jakość pracy w warsztacie.

1978

Początki firmy NORFI

Mężczyzna z Mercedesem to pierwszy właściciel NORFI Unwelttechnik GmbH. To on odpowiada za kierunek firmy założonej w 1978 roku. 

2003

Nowe rozdanie​

Po 25. latach stabilnej działalności NORFI, w firmie następuje nowe rozdanie. Młodzi, pełni pomysłów pracownicy przejmują stery spółki. Idą zmiany, a w raz z nimi pojawia się nowa nazwa firmy NORFI Absaugtechnik GmbH – nasz przyszły partner biznesowy. 

2004

Pierwszy automatyczny wyciąg spalin

Zaledwie rok po zmianach kadrowych, NORFI wprowadza nowe produkty do oferty. Flagowym rozwiązaniem przeznaczonym do fabryk pojazdów jest pierwszy, w pełni automatyczny system wyciągu spalin niewymagający bieżącej obsługi czy dozoru przez pracownika. 

2006

Nowe produkty to większe możliwości​

Dział projektowania i rozwoju NORFI pisze historię firmy na nowo, po wyciągach spalin umacniamy pozycję firmy w branży automotive. Od tego roku oferujemy systemy ładowania akumulatorów na linii produkcyjnej.

2008

Międzynarodowa sieć partnerów handlowych

Obecność NORFI podczas międzynarodowych imprez targowych pozwala zawrzeć nowe biznesowe kontakty. Coraz częściej nasze produkty są eksportowane do innych krajów, gdzie inicjujemy lokalne współprace z firmami zainteresowanymi wyciągami spalin.

2009

Polski wątek zaczyna się tu

Już nie mężczyzna z Mercedesem lecz BMW, który po latach pracy dla innej firmy postanawia wykorzystać zdobyte doświadczenie na własną rękę. Do swojej dojrzałej wizji przekonał partnerów z Niemiec i tak – w dużym skrócie – powstała firma NORFI Polska sp. z o.o.

2011

Sekcja strażacka​

Pracowity rok. Wprowadzamy do oferty blisko 20 nowych produktów przeznaczonych do eliminowania spalin z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. 

2012

Rakotwóczy diesel

Mówiło się o tym od lat 90. jednak dopiero w 2012 roku naukowcy związani z WHO jednoznacznie stwierdzili: spaliny silników diesla powodują różne odmiany raka, choroby serca czy bezpłodność. Ta przełomowa publikacja WHO stała się dla nas szansą, by zmienić przyzwyczajenia pracowników narażonych na działanie spalin oraz nastawienie pracodawców do konieczności eliminowania spalin.

Więcej na temat szkodliwości spalin dowiesz się z tego artykułu.

2019

Dekada w spalinach

W ten żartobliwy sposób podsumowaliśmy pierwszą dekadę NORFI w Polsce. To była długa, wyboista, pełna wyzwań, jednak satysfakcjonująca droga, która pozwala patrzeć w przyszłość optymizmem.