Procesy technologiczne

Poznaj szeroki zakres zastosowań produktów w NORFI

Urządzenia NORFI sprawdzają się w procesach, w których dochodzi do zanieczyszczenia powietrza poprzez emisję takich substancji jak:

1

Spaliny samochodowe

2

Pyły i dymy spawalnicze

3

Pyły i dymy szlifierskie

W jaki sposób NORFI pomaga wyeliminować szkodliwe substancje na stanowisku pracy?

Skuteczne wyeliminowanie zanieczyszczeń rozpoczyna się u źródła

Zasada działania jest prosta, uniwersalna i powtarzalna dla większości rodzajów szkodliwych substancji. U źródła zanieczyszczenia przykłada się ssawkę wyciągową zintegrowaną z systemem wyciągowym, za sprawą działania wentylatora, ssawka zasysa zanieczyszczenia. Źródłem generującym zanieczyszczenie może być rura wydechowa pojazdu wyrzucającego spaliny lub skutek spawania ze sobą elementów. Nie ma to większego znaczenia dla urządzeń NORFI wyposażonych w ssawki wyciągowe, które ze względu na konstrukcję, wykonanie, zastosowane materiały, nadają się do skutecznej walki z takimi zanieczyszczeniami jak: pyły, dymy, mgły, pary oraz spaliny i gazy.

Rekomendowane rozwiązania NORFI do usuwania spalin, dymów oraz pyłów

SPALINY SAMOCHODOWE

Wszechstronne zastosowanie rozwiązań opartych o kanały szynowe, sprawia, że produkty z tej kategorii sprawdzają się w każdej branży, gdzie dochodzi do zanieczyszczenia powietrza spalinami samochodowymi. Szynowe wyciągi spalin realizują każdą, nawet najbardziej skomplikowaną potrzebę związaną z eliminacją spalin z pomieszczeń zamkniętych. 

Zobacz pozostałe rekomendowane rozwiązania do eliminacji spalin samochodowych: bębnowe wyciągi spalin, pojedyncze wyciąg spalin.

Szynowe wyciągi spalin

DYMY I PYŁY SPAWALNICZE

Ramiona wyciągowe

Precyzyjne, w pełni regulowane ustawienia ramienia i ssawki zapewnia użytkownikowi swobodą pracę w wygodnej dla niego pozycji. Zanieczyszczenia takie jak dymy i pyły spawalnicze są odciągane bezpośrednio u źródła ich powstawania. 

Więcej o ramionach odciągowych przeczytasz w dziale produkty.

PYŁY I DYMY SZLIFIERSKIE

Odciąg zintegrowany z narzędziem

Do pylących procesów technologicznych rekomendujemy rozwiązania integrujące narzędzie z systemem odpowiedzialnym za usuwanie zanieczyszczeń. W tym zakresie proponujemy dwa rozwiązania: eliminację zanieczyszczenia poprzez transport substancji szkodliwych poza budynek lub filtrację “brudnego” powietrza do stanu przed zanieczyszczeniem i wtłoczenie powietrza z powrotem do pomieszczenia.